Педагоги не могут кого-то успешно учить, если в это же время усердно не учатся сами
(Али Апшерони)

Наш клас


Наше здоров'я






ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ВІРУСІВ ТА ХВОРОБОТВОРНИХ БАКТЕРІЙ

        Спалах коронавірусу нового типу COVID-19 офіційно визнаний глобальною пандемією. Вона забрала життя вже більше 3 тисяч чоловік. І під загрозою велика частина населення планети. Ліки на даний момент немає, а на розробку вакцини за попередніми даними потрібно від 12 до 18 місяців. Тому поки що єдиний спосіб захистити себе від небезпечного вірусу – слідувати рекомендаціям експертів. Як не підхопити вірусну інфекцію? За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я коронавірус передається від однієї людини до іншої при кашлі та чханні. Тобто, через найдрібніші краплі, які виділяються з носа або рота зараженого.
        

        Як повідомляють медичні експерти ВООЗ, оптимальна відстань, на якій потрібно перебувати від людини з підозрою на коронавірус – більше 1 м. А наукова журналістка Х. Девлін, ознайомившись з рекомендаціями для співробітників госпіталів, прийшла до висновку, що відходити від людей потрібно мінімум на 2 метри. Особливо, якщо вони кашляють і чхають довше 10 хвилин. В іншому випадку підвищуються ризики підхопити вірусну інфекцію повітряним шляхом. Заходи індивідуального захисту від вірусів і бактерій Всесвітня організація охорони здоров'я в якості заходів індивідуального захисту радить дотримуватися наступних рекомендацій: Частіше мити руки з милом. Також можна обробляти їх спиртовмісних засобом. Ці прості заходи вб'ють вірус, якщо він буде на поверхні рук. Перебувати на відстані не менше 1 м від людей, які кашляють і чхають. Це виключить ймовірність вдихання крапель, що виділяються у хворого. Поменше чіпати руками очі, ніс, рот. Руками ми чіпаємо різні предмети. А на них цілком може потрапити вірусна інфекція. Якщо це так, то, чіпаючи очі, ніс, рот, ми ризикуємо заразитися. Під час кашлю або чхання прикриватися згином ліктя. Також можна використовувати серветку (якщо встигнете дістати). Але потім її треба тут же утилізувати. Прикриватися долонею в даному випадку строго не рекомендується. 



        У свою чергу МОЗ і Червоний Хрест рекомендують: Використовувати медичні маски. Купувати треба тільки ті, які щільно прилягають до обличчя. Це знизить ризики підхопити вірусну інфекцію. Не контактувати з домашніми, с/г і дикими тваринами (по можливості). При контакті з ними – гарненько вимивати руки з милом. Термічно обробляти м'ясо і м'ясні продукти. І робити це вкрай ретельно.

        Не залишилося осторонь і РНБО, яке рекомендує українцям: мити руки милом або дезінфікуючим засобом мінімум 20 секунд; не приймати противірусні засоби (немає ніяких реальних доказів, що вони допомагають в боротьбі з коронавірусом); не приймати антибіотики (вони ефективні проти бактерій, але не вірусів); мити поверхні за допомогою дезінфікуючих засобів (відбілювачем, хлором, оцтовою кислотою, 75% етанолом).


        Профілактика захворювання вдома Всі країни ЄС починають масового йти на карантин. У тому числі і Україна. Влада поспіхом закриває всі заклади, де можуть збиратися люди, і радять кожному залишатися вдома. Або по можливості скоротити кількість виходів на вулицю. Як убезпечити себе під час перебування в квартирі або приватному будинку?

        Міністерство охорони здоров’я України надало поради «Як захистити себе від вірусних інфекцій» у формі інфографіки. Чи дотримуєшся ти цих правил? Оціни, наскільки ти є відповідальним.





Комментариев нет:

Отправить комментарий